Nedeľa s Komunitou Shalom (23. november 2025)
V nedeľu Nášho Pána Ježiša Krista, Kráľa neba i zeme (23. november 2025) sme v našej farnosti Považská Bystrica - Rozkvet (Žilinská diecéza) privítali veľmi vzácnu návštevu - misionárov z Komunity Shalom.
Táto komunita sa zrodila v Brazílii a jej cieľom je prinášať radostnú zvesť evanjelia (nielen) mladým ľuďom netradičnou formou - skrze spoločné stretnutie sa pri jedle, konverzáciu a svedectvo ľudí, ktorí vieru nielen prežívajú vo svojom srdci, ale aj naplno pretavujú do každodenného života.
Šesticu mladých misionárov (Nara, Wallace, Dara a Rodrigo z Brazílie, Samuel z Francúzska, Barbara z Poľska) sprevádzal otec Peter Olas, ktorý je v súčasnosti duchovným správcom Slovenskej misie v Ríme.
V túto nedeľu sme tak aj vďaka nim vytvorili krásne medzinárodné spoločenstvo nielen okolo eucharistického stola počas svätých omší, ale aj pri neformálnej diskusii v Kaviarni u Mamy.
———
Späť