Občianske združenie
Komunitné centrum Rozkvet
 
Naša rozkveťácka farnosť realizuje veľa aktivít pre všetky vekové skupiny. Nie sú len o účasti na svätých omšiach. Sú o pomoci, možnosti aktívne tráviť čas, budovaní komunity, ktorá ľudí spája.
 
Možno sa nám zdá, že „korona“ zastavila všetko. Veľa ľudí je zúfalých, depresívnych, veľa vecí, čo chceme, sa nedá. Všetko sa presunulo do online priestoru – online omše, online škola, online komunikácia a nepáči sa nám to. Je to náročný čas pre každého z nás. Prinútil nás meniť veci, na ktoré sme boli zvyknutí a mali sme ich radi.
 
Po aktívnej fáze v našich životoch, sme dostali zvláštny dar. Dar času na stíšenie sa, zamyslenie a prehodnotenie vecí v našom živote. „Korona“ nám dala aj dar času, kedy môžeme „poupratovať“ nielen svoje myšlienky, ale aj domácnosti, objaviť staré, zabudnuté veci ale aj nájsť niečo nové. A tak vzniká Komunitné centrum Rozkvet - občianske združenie, s vedením pátra Wieslawa a pomocníkmi Jurajom Žabkom a Ľubom Valientom.
 
Každá aktivita potrebuje nápad, priestor, ľudí a financie, aby mohla fungovať, aby fungoval náš komunitný život a mohol ďalej rásť. Toto je úloha Komunitného centra Rozkvet, občianskeho združenia. Vďaka nemu sa môže realizovať každý, kto má nápad, ako urobiť Rozkvet lepšou komunitou. Každý, kto hľadá pomoc, alebo má čas a schopnosti, ako niekomu pomôcť, každý, kto chce svoj talent od Pána rozdávať ďalej.