Príhovor 
Počúvali sme prvý žalm, ktorý chválil človeka načúvajúceho Božiemu hlasu. Autor ho nazval blahoslaveným, čo znamená, že je to šťastný človek a je ako strom zasadený pri vode, ktoré prináša ovocie a nikdy nevädne jeho lístie. 
 
Práca misionára o. Benjamína Remiorza priniesla bohaté ovocie. Volali ho Benek alebo najveselší Slezák na svete.
 
Benek – najveselší Slezák na svete 
Benek, čiže otec Benjamín Remiorz, sa už na prvý pohľad odlišuje od ostatných miestnych. Spokojný, vysoký muž s hustými vlasmi a bradou. Ťažko si predstaviť, že tento statný muž pobehuje po džungli a pracuje na miestach, ktoré ľudia ešte iba objavujú. Po štvrťstoročí sa zmenilo jeho paraguajské pôsobisko a z malej indiánskej osady sa premiestnil do mesta. Z človeka, ktorý vedel urobiť všetko a bol zručný pre život v džungli sa stal riaditeľ školy. Čo bolo na tom zvláštne? Bol síce riaditeľom školy, ale škola ešte nestála, musel ju najprv vybudovať a zariadiť. Neprekvapilo ho to, o. Benjamín bol zvyknutý často začínať od nuly. Keď rozprával so svojej skúsenosti s misiami, povedal, že byť misionárom v džungli znamená stať sa jedným z domácich. Ale ak ide napr. o zdravie alebo vzdelanie, očakáva sa od misionára veľmi veľa. O. Benjamín pracuje v Paraguaji, ktorá hraničí s Brazíliou, Argentínou a Bolíviou. Južná Amerika sa preňho stala tým koncom sveta, na ktorý ho poslal Kristus. 
 
Úloha pre deti 
Odporúčame deťom modlitbu za misionárov v odľahlých kútoch sveta. Povzbudíme ich k tomu, aby hľadali informácie o misionároch zo Slovenska, popr. zo svojho blízkeho okolia.